\

Najlepsze rodzaje pokryć dachowych

Pierwsze skojarzenie dotyczące rodzajów pokryć dachowych to oczywiście dachówki. Jednak nie dość, że mogą być one wykonane z różnych materiałów, to wcale nie są jedyną alternatywą jeśli chodzi o wykończenie dachu.

Kiedy wybiera się jakiś rodzaj pokrycia dachowego na pewno ważny jest jego wygląd i kolor, ale także różne parametry które decydują o tym, że do danego rodzaju dachu najbardziej odpowiednie będzie takie a nie inne pokrycie. Jeśli chodzi o dachówki dobrze nadają się do pokrywania spadzistych dachów. Ceramika i cement, czyli materiały z których wykonuje się dachówki bardzo dobrze odprowadzają wodę i żadna ulewa nie jest groźna dla tego typu dachu. Dachówki sprawdzają się też dobrze w kontakcie z innymi „niebezpieczeństwami” – mrozem, ogniem, wiatrem. Dużym plusem dachówek jest to, że mogą mieć różne kształty. Każdy może znaleźć więc coś dla siebie.

Dach można też pokryć blachą. Najczęściej stosuje się do tego blachodachówki. Wykonywane są one z ocynkowanej stali i dzięki temu są odporne na wodę i korozję. Wiele typów blachodachówek wygląda właściwie jak dachówki, które zawsze są droższe. Z drugiej strony podobno jednak dachówka jest solidniejsza.

Specjalna papa – gonty bitumiczne, stosowana jest natomiast do pokrywania dachów o nieregularnych kształtach. Dużą zaletą jest tutaj elastyczność materiału. Istnieją także gonty drewniane, które również dobrze nadają się do bardziej skomplikowanych dachów. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wykorzystanie naturalnych materiałów. Obok drewna mogą również wykorzystać słomę. W ten sposób powstanie dach niczym ze skansenu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 25282 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pokrycia-dachowe/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435