\

Układanie blachodachówki krok po kroku

Dach można pokryć dachówką, gontem bitumicznym, gontem drewnianym lub blachodachówką. Właśnie blachodachówka to bardzo dobry materiał do pokrywania dachów domów, budynków sakralnych i gospodarczych, a także do renowacji zabytkowych dachów.

Ponieważ blachodachówka jest stosunkowo lekka nie wymaga stosowania specjalnych konstrukcji dachowych. Poza tym niewielka waga tego materiału jest bardzo istotna podczas renowacji starych dachów, gdzie konstrukcja jest delikatniejsza niż w nowo wybudowanych domach. Co więcej waga ta nie zmienia się pod wpływem  różnych warunków pogodowych. Blachodachówkę wykonuje się z ocynkowanej blachy, która następnie jest lakierowana. Jest to bardzo trwały materiał. Poza tym dzięki możliwości wyboru różnych kształtów i kolorów można otrzymać naprawdę bardzo ładny dach. Co prawda wiele osób chętniej wybiera dachówkę, jako materiał tradycyjny i bardziej estetyczny, jednak obecnie produkowane blachodachówki mogą nawet imitować ceramikę. Poza tym są tańsze. Pośród innych zalet można wymienić odporność na zarysowania oraz korozję.

Blachodachówki montowane są za pomocą specjalnych wkrętów. Podobnie zresztą jak blachy trapezowe. Jest to rodzaj pokrycia dachowego, który stosuje się raczej na mniejszych obiektach. Jest ekonomiczny, sztywny i wytrzymały. Jednak oczywiście takie rodzaje pokrycia dachowego jak dachówka i blachodachówka wyglądają bardziej atrakcyjnie. Co jest jeszcze istotne podczas montażu blachodachówki, trzeba brać pod uwagę to że może ona zmieniać swoją objętość przy wyższych temperaturach. Warto więc zatrudnić do wykładania dachu blachodachówką wykwalifikowaną firmę dekarską.