\

Najpopularnirjsze wymiary okien dachowych

Wiele osób uważa, że poddasza są bardzo przytulne i łatwo stworzyć w nich wyjątkowy klimat. Jednym ze sposobów na to jest zainstalowanie okien dachowych.

Oczywiście, aby można było pomyśleć o tego typu oknach trzeba zdecydować się na spadzisty dach. Poza tym wstawienie okien do poddasza trzeba uwzględnić już podczas powstawania konstrukcji dachu. Ewentualnie, jeżeli ktoś zdecyduje się na okna dachowe kiedy cały dom jest już skończony można pomyśleć o pewnej zmianie konstrukcji dachu, która umożliwi ich wstawienie. Natomiast oczywiście zawsze lepiej jest uwzględniać wszystkie pożądane elementy jeszcze na etapie projektowania dachu.

Najczęściej spotykane okna dachowe, to okna obrotowe. Są one otwierane na górze. Bardzo istotna jest tutaj wysoka jakość materiału z którego zrobione jest okno – zwykle jest to teraz drewno oraz samej szyby. Powinny one być wysoce odporne na różne warunki pogodowe, a szczególnie wodę i wilgoć. To samo dotyczy zresztą okien klapowo-obrotowych, które można uchylać do 30 lub 45 stopni.

Wybierając okna dachowe wiele osób zwraca uwagę również na takie szczegóły jak łatwość montażu, brak konieczności konserwacji, łatwość użytkowania czy zgodność ze standardami europejskimi. Natomiast na pewno doceniają je w pełni dopiero w momencie zamieszkania nowego poddasza, z którego mogą podziwiać wyjątkowe widoki. Okna dachowe pozwalają obserwować rzeczy, których nigdy nie można zobaczyć przez normalne okno. Może to być błękitne niebo, gwiazdy na granatowym tle albo deszcz odbijający się o szybę.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 25113 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/okna-dachowe/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435